Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

W Miejscu Odrzańskim od 9 lat nie urodził się żaden chłopiec

Miejsce Odrzańskie.jpeg
MIEJSCE ODRZAŃSKIE - to jedna z najmłodszych wsi gminy. Założona dopiero w 1679 roku pod nazwą MIESCE, liczyła mniej niż 20 kmieci i zagrodników. Do wsi należał młyn wodny i cegielnia. Znaczny rozwój rozpoczął się około 1865 roku, kiedy to powstał w niej folwark i gorzelnia.

Wieś była własnością hrabiego von Vetter, który swój majątek rycerski sprzedał baronowi von Lantensack. Następnymi właścicielami był Ród Czarnetzky, Józef Neumann i rodzina barona von Reibnitz. W 1865 r. istniało we wsi 58 domów zamieszkiwanych przez 345 osób.

Ogólna powierzchnia wsi - 537 ha, w tym użytków rolnych - 464 ha. Obecnie zamieszkuje tu na stałe 238 mieszkańców w 96 budynkach mieszkalnych.

O małej wsi w gminie Cisek stało się ostatnio głośno. Otóż od dziewięciu lat nie urodził się tu żaden chłopiec. Sprawę opisują portale internetowe m.in. MSN oraz brytyjskie METRO i NEWSWEEK. Interesują się tym faktem również reporterzy GLOBAL NEWS z Toronto oraz THE NEW YORK TIMES. Sprawa jest poważna. Przewagę dziewcząt widać na każdym kroku - sfeminizowana jest m.in. lokalna, młodzieżowa drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej. Na 32 członków drużyny aż 24 osoby to przedstawicielki płci żeńskiej. Im młodszy rocznik, tym chłopców mniej - drużyna strażaków juniorów składa się już z samych dziewczynek.

https://www.instagram.com/mdp_miejsce_odrzanskie/

https://pl-pl.facebook.com/pg/MDP-i-OSP-Miejsce-Odrza%C5%84skie-538594242953068/posts/

Relacje, artykuły i komentarze innych portali i stacji:

 

Wersja XML