Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Ferie zimowe w bibliotece

W czasie ferii zimowych biblioteka w Cisku zorganizowała warsztaty plastyczne dla dzieci. Zajęcia były nie tylko okazją do rozwijania zainteresowań plastycznych, ale także świetną formą integracji dzieci w różnym wieku. Każdy uczestnik otrzymał plakietkę ze swoim imieniem i zaprezentował się grupie, co wpłynęło na wytworzenie się miłej atmosfery. Warsztaty prowadziły wolontariuszki Magdalena Gramatyka i Justyna Balas przy wsparciu bibliotekarki.  Codziennie w zajęciach uczestniczyło około 15 dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Sporym zainteresowaniem cieszył się również dostęp do Internetu i gier edukacyjnych. Wszystkim uczestnikom zajęć dziękuję za udział.
Wystawę prac dzieci można w oglądać na miejscu. Więcej zdjęć znajdziesz na stronie biblioteki.

IMG_0025.jpeg   IMG_0031.jpeg   IMG_0049.jpeg   IMG_0059.jpeg
IMG_0069.jpeg   IMG_0078.jpeg   IMG_0118.jpeg   IMG_0123.jpeg
IMG_0135.jpeg   IMG_0139.jpeg

Warsztaty zostały dofinansowane przez Urząd Gminy w Cisku. 
Joanna Balas – kierownik GBP w Cisku 

Filia Biblioteczna w Łanach zorganizowała ferie przy współpracy z kołem DFK, Radą Sołecką oraz przedstawicielami Młodzieżowej Rady Gminy. Zajęcia odbywały się codziennie w godzinach pracy biblioteki w nowej sali wiejskiej oraz w bibliotece. Młodzieży udostępniono dwa stoły pingpongowe, stolik do gry w piłkarzyki a także ponad 20 różnych gier planszowych. W czasie ferii dwukrotnie wyświetlano filmy dla różnych grup wiekowych, i zorganizowano dwie dyskoteki. Zainteresowani mogli uczestniczyć w zgaduj-zgadulach, posłuchać bajek, porysować, pobawić się w kółeczku itd.
Codziennie w godzinach od 15 do17 pod opieką przedstawicieli DFK, MRG i Rady Sołeckiej rozgrywane były zawody pingpongowe, które w ostatnim dniu ferii zakończyły się rozgrywką o nagrodę sołtysa. Zwycięzcą został uczeń PSP Łany Paweł Fojcik. Planowany kulig i zabawy na śniegu nie wypaliły, gdyż aura spłatała figla wiosenną pogodą, ale pieczenie kiełbasek na boisku przyciągnęło ponad 30 uczestników. W zajęciach codziennie brało udział  od 17 do 38 osób.
            
Grażyna Antonowicz – pracownik F.B. w Łanach
 
Wersja XML